Οι τελειόφοιτοι του AES έβαλαν «πλώρη» για το Γυμνάσιο

Με μία πολύ όμορφη και διαφορετική Τελετή Αποφοίτησης οι τελειόφοιτοι μαθητές και μαθήτριες του Anatolia Elementary αποχαιρέτησαν τη ζωή στο Δημοτικό.

Για λόγους ασφαλείας η τελετή πραγματοποιήθηκε στο ανοιχτό γήπεδο του Κολλεγίου Ανατόλια την Τρίτη 30 Ιουνίου 2020, με όλα τα απαραίτητα μέτρα για την προστασία της υγείας των παρευρισκόμενων.

12218stapofan20

Τις ευχές τους για ένα όμορφο και δημιουργικό ταξίδι στη γνώση και τη μάθηση έδωσαν ο Πρόεδρος του Κολλεγίου Ανατόλια Δρ Πάνος Βλάχος και η Διευθύντρια του AES Ελευθερία Γεροβασιλείου, ενώ στο βίντεο που προβλήθηκε τα παιδιά ξαναθυμήθηκαν εικόνες και στιγμές από ζωή τους στο Δημοτικό μαζί με τους φίλους και τους δασκάλους τους.

12232stapofan20

Τα αισθήματα χαράς και συγκίνησης πλημμύρισαν τα παιδιά που είδαν τους συμμαθητές τους για μία τελευταία φορά στους χώρους του σχολείου, και όλοι μαζί είπαν το τραγούδι που έγραψε ο δάσκαλός τους στη Μουσική, Φίλιππος Παπαλεξάνδρου.

Ήρθε η ώρα πια να φύγω απ΄εδώ
Να πάω στο γυμνάσιο
Με τους φίλους μου και αν είμαι
το σχολείο δεν θα είναι