Υπεύθυνος και Προπονητές

Προπονητές

Αλεξόπουλος Ευάγγελος

P1040207

Ο Ευάγγελος Αλεξόπουλος γεννήθηκε στη Θεσσαλονίκη το 1983. Είναι απόφοιτος του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, με ειδίκευση στο ποδόσφαιρο, και κάτοχος διπλώματος προπονητή UEFA A’. Ο ίδιος συνέχισε τις σπουδές του στο Ανοιχτό Πανεπιστήμιο Κύπρου, ως μεταπτυχιακός φοιτητής του προγράμματος «Συνεχιζόμενη Εκπαίδευση και Δια Βίου Μάθηση». Από τον Ιούλιο του 2015 είναι προπονητής στην ομάδα του ΑΟ Καρδίας, συμβάλλοντας στην άνοδο της ομάδας στην Γ’ Εθνική.

Αποστολίδης Χάρης

Ο Χάρης Αποστολίδης είναι απόφοιτος του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, με ειδίκευση στο ποδόσφαιρο, και κάτοχος διπλώματος προπονητή UEFA-Β, ενώ έχει ολοκληρώσει και την πρώτη φάση του προγράμματος UEFA-A. Από τον Οκτώβριο του 2015 εργάζεται παράλληλα και ως προπονητής στις υποδομές του Ηρακλή και του Εθνικού Πυλαίας.

Χατζηαθανασίου Αθανάσιος

P1040212

Ο Αθανάσιος Χατζηαθανασίου γεννήθηκε το 1981 στην Καβάλα. Είναι απόφοιτος του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, με ειδίκευση στο ποδόσφαιρο, κάτοχος μεταπτυχιακού διπλώματος από το πρόγραμμα «Ανθρώπινη Απόδοσης και Υγεία – Φυσική Δραστηριότητα σε Ειδικούς Πληθυσμούς» του Τ.Ε.Φ.Α.Α. και του πτυχίου UEFA Pro. Έχει διατελέσει διευθυντής του τομέα Φυσικής Αγωγής στα ιδιωτικά σχολεία Ξάνθης «ΑΞΙΟΝ», ενώ σήμερα εργάζεται επίσης ως βοηθός προπονητή της ΠΑΕ Αγροτικός Αστέρας.

Χατζηστάθης Θεόφιλος

P1040205

Ο Θεόφιλος Χατζηστάθης γεννήθηκε το 1982 στην Καβάλα. Είναι απόφοιτος του Τμήματος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Τ.Ε.Φ.Α.Α.) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, με ειδίκευση στο ποδόσφαιρο, και κάτοχος διπλώματος προπονητή UEFA A’. Το 2016 αποφοίτησε και από την Κτηνιατρική Σχολή του ΑΠΘ. Έχει διατελέσει προπονητής της ομάδας παίδων (U15) του Ηρακλή, ενώ σήμερα προπονεί την προπαιδική ομάδα (U12) του ΠΑΟΚ.