Δωρεάν Επιμορφωτικά Εργαστήρια για Εκπαιδευτικούς όλων των Βαθμίδων

Βιβλιοθήκη Bissell, ACT - American College of Thessaloniki
Σεβενίδη 17, 555 35 Πυλαία, Θεσσαλονίκη

Εγγραφειτε εδω δωρεαν

Επίκεντρο της αποστολής του Kassandra Center for Educational Excellence αποτελεί η διαρκής επιμόρφωση εκπαιδευτικών κάθε βαθμίδας, με στόχο να τους υποστηρίξει τόσο εντός όσο και εκτός της τάξης, συμβάλλοντας έτσι με τη σειρά τους στην καλλιέργεια καινοτόμων δεξιοτήτων στους μαθητές τους.

Στον νέο κύκλο επιμορφωτικών σεμιναρίων που προσφέρονται στις 4 Νοεμβρίου 2023, οι εκπαιδευτικοί θα έχουν τη δυνατότητα να βελτιώσουν την επικοινωνία με τους μαθητές τους, να καλλιεργήσουν σύγχρονες δεξιότητες, να εντάξουν τη δημιουργικότητα στην τάξη που διδάσκουν, αλλά και να χρησιμοποιήσουν τη φωνή τους για να εμψυχώσουν το κοινό τους.

09:00 - 09:30 Προσέλευση - Πρωινός καφές
09:30 - 11:00 1ο μέρος εργαστηρίων
11:00 - 11:30 Διάλειμμα με σνακ
11:30 - 13:00 2ο μέρος εργαστηρίων

Στους συμμετέχοντες θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης. Θα υπάρχει χώρος στάθμευσης για τους συμμετέχοντες.

Μπορείτε να επιλέξτε να παρακολουθήσετε εντελώς δωρεάν ένα από τα παρακάτω εργαστήρια που προσφέρονται: