Τα Προγράμματά μας

Τα προγράμματα Bridge & Bilingual του Κολλεγίου Ανατόλια παρέχουν υψηλής ποιότητας εκπαίδευση στα Αγγλικά ως Δεύτερη Γλώσσα (ESL) χρησιμοποιώντας ενιαίο και ολοκληρωμένο περιεχόμενο σχεδιασμένο να προάγει την αυτοπεποίθηση και την επάρκεια των μαθητών σε όλους τους τομείς της αγγλικής γλώσσας.

Οι μαθητές διδάσκονται αποκλειστικά τις δεξιότητες της αγγλικής γλώσσας (ομιλία, ακρόαση, ανάγνωση και γραφή) σε ένα αμιγώς αγγλικό περιβάλλον και ενθαρρύνονται να εργάζονται σε ζεύγη και ομάδες, αναπτύσσοντας τις δεξιότητές τους στην αγγλική γλώσσα σε αυθεντικό περιεχόμενο.

Αναπτύσσουμε μια καλύτερη αντίληψη του κόσμου μέσα από ένα ολοκληρωμένο και ισορροπημένο πρόγραμμα σπουδών που υπερβαίνει τα αυστηρά ακαδημαϊκά όρια. Αυτό καλλιεργεί μια ατμόσφαιρα όπου κάθε μαθητής μπορεί να ανακαλύψει τις μοναδικές του ικανότητες και να εκτιμήσει τις ιδέες και τις συνεισφορές των άλλων.

Πρόγραμμα Bridge

Ένα καινοτόμο πρόγραμμα αγγλικών για όλα τα παιδιά ηλικίας 4-15 ετών. Δίνεται έμφαση όχι μόνο στις γλωσσικές δεξιότητες των μαθητών αλλά και στην κοινωνική, συναισθηματική και δημιουργική τους ανάπτυξη.

Πρόγραμμα Bilingual

Αυτό το ιδιαίτερο πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί για να καλύψει τις ανάγκες των παιδιών που εκτίθενται στην αγγλική γλώσσα σε καθημερινή βάση εκτός της τάξης. Καλλιεργεί δίγλωσσα ή εν δυνάμει δίγλωσσα παιδιά να μιλούν, να διαβάζουν και να γράφουν στα Αγγλικά χρησιμοποιώντας μια ολιστική προσέγγιση βασισμένη στην εμπειρία.

Anatolia College Bridge & Bilingual Programs
Δευτέρα - Παρασκευή: 12.00 μ.μ. έως 8.00 μ.μ.
Τηλέφωνο: 2310 398287