Όραμα και Αξίες

Ο βασικός μας σκοπός υπογραμμίζεται από τις ακόλουθες αξίες:

R-E-S-P-E-C-T

Respect - Σεβασμός. Σεβόμαστε ο ένας τον άλλον, το περιβάλλον και τους εαυτούς μας.

Excellence - Αριστεία. Είμαστε έτοιμοι να μάθουμε, να δώσουμε τον καλύτερό μας εαυτό, να δεσμευτούμε ενεργά, να μοιραστούμε ιδέες, να αναζητήσουμε υποστήριξη και να καλωσορίσουμε τη διόρθωση προκειμένου να διαπρέψουμε.

Support - Υποστήριξη. Συνεργαζόμαστε, στεκόμαστε ο ένας δίπλα στον άλλο και δεσμευόμαστε για την ευημερία του άλλου.

Positivity - Θετικότητα. Επιδεικνύουμε ανθεκτικότητα όταν αντιμετωπίζουμε προκλήσεις και προσπαθούμε να εμπνέουμε και να αναδεικνύουμε τον καλύτερο εαυτό μας.

Equity - Ισότητα. Τιμούμε και σεβόμαστε τις μοναδικές ιδιότητες του κάθε ατόμου στη σχολική μας κοινότητα, πιστεύουμε στην ισότιμη πρόσβαση και τη συμμετοχή και διασφαλίζουμε ότι όλα τα μέλη της κοινότητάς μας υποστηρίζονται.

Collaboration - Συνεργασία. Συνεργαζόμαστε με την ακαδημαϊκή μας κοινότητα, τις οικογένειες και τους συμμαθητές μας. Χτίζουμε και διατηρούμε γνήσιες και αυθεντικές σχέσεις.

Tolerance - Ανοχή. Σεβόμαστε την ατομικότητα κάθε ατόμου και εκτιμούμε τη διαφορετικότητα- προωθούμε μια κουλτούρα που επιτρέπει σε όλους να ανθίσουν μέσω του αμοιβαίου σεβασμού.

Anatolia College Bridge & Bilingual Programs
Δευτέρα - Παρασκευή: 12.00 μ.μ. έως 8.00 μ.μ.
Τηλέφωνο: 2310 398287