Πυλώνες ΔΕΗ – Κανένας Λόγος Ανησυχίας

Σχετικά με τις απορίες που έχουν προκύψει για το θέμα της μετεγκατάστασης των πυλώνων στην περιοχή παραπλεύρως του Elementary School, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για τα εξής:

To σχολείο ήρθε σε άμεση επικοινωνία με την ΔΕΗ η οποία μας διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας. Μάλιστα, όπως χαρακτηριστικά αναφέρεται στην επιστολή της εταιρείας:  Στην απόσταση που βρίσκεται η πλησιέστερη γραμμή από το σχολείο, τα μαγνητικά και τα ηλεκτρικά πεδία πρακτικά μηδενίζονται.

Παρ’ όλες τις διαβεβαιώσεις, το σχολείο δεν επαναπαύεται. Με το που ηλεκτροδοτηθούν οι εν λόγω πυλώνες, θα ξαναγίνουν μετρήσεις από τη ΔΕΗ αλλά και εξωτερικούς συνεργάτες για λογαριασμό του Ανατόλια, με σκοπό να είμαστε όλοι 100% σίγουροι ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση ακόμα και υποψίας  κινδύνου για τα παιδιά μας.

Μπορείτε να δείτε κάνοντας κλικ εδώ την επιστολή της ΔΕΗ και πατώντας εδώ την επιστολή του Δρ. Κανέλλη προς τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A