Τελετή Αποφοίτησης

ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ

Με μια πανέμορφη γιορτή που οργανώθηκε στο Raphael Hall την Τετάρτη 10 Ιουνίου, οι τελειόφοιτοι και οι τελειόφοιτες της σχολικής χρονιάς 2008-2009 αποχαιρέτησαν το σχολείο τους.

«Πώς ήμουν και πώς έγινα» ήταν ο τίτλος της γιορτής.  Στη μεγάλη οθόνη παρήλασαν φωτογραφίες των μαθητών από τα μικρά τους χρόνια και τα παιδιά σχολίασαν με τρόπο χιουμοριστικό και συγκινητικό το «πώς ήταν και πώς έγιναν».

Όλο το πρόγραμμα κύλησε μέσα σ’ ένα χαρούμενο κλίμα με επιλεγμένα τραγούδια, χορούς και σκετς στα ελληνικά και στα αγγλικά.  Στο τέλος επιδόθηκαν τα απολυτήρια και ακολούθησε αποχαιρετιστήριο πάρτυ σε γνωστό κέντρο.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους ο Δρ. Κανέλλης, ο κος Λυσαρίδης, η κα Μανίδου, η κα Σαμαρά, ο κος & η κα Πύρρου, ο κος Ματίκας, ο πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κος Κεσίσογλου, γονείς και συγγενείς των παιδιών.  Την επιμέλεια της εκδήλωσης είχαν η κα Καΐκη, η κα Μ. Προεστοπούλου, η κα Ρεΐση, ο κος Παπαλεξάνδρου και τα κείμενα επιμελήθηκε ο κος Αρναούτης.

Ήταν μια ξεχωριστή βραδιά που έμεινε στις καρδιές όλων!

Καλή επιτυχία στο Γυμνάσιο!

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A