Στολισμός του Χριστουγεννιάτικου Δέντρου

Την Τρίτη 7 Δεκεμβρίου, οι Α΄ -  Β΄ - Γ΄ τάξεις του 1ου Δημοτικού Σχολείου στόλισαν το πανέμορφο δέντρο τους στην είσοδο του Σχολείου. Στη συνέχεια, στην αίθουσα εκδηλώσεων, τα παιδιά έζησαν μια αξέχαστη εμπειρία. Ένα επιτελείο από ηθοποιούς τους ταξίδεψε σ’ ένα Χριστουγεννιάτικο παραμύθι με χορό, δρώμενα, τραγούδι και μηνύματα. Ο Αη Βασίλης του μοίρασε και τα δώρα του. Τα παιδιά το χάρηκαν ιδιαίτερα!

Στο 2ο Δημοτικό Σχολείο οι Δ΄ -  Ε΄ -  ΣΤ΄ τάξεις έζησαν αλλιώτικα το  στολισμό του Δέντρου. Την Πέμπτη 9 Δεκεμβρίου, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων με συνδρομή των εθολοντριών μητέρων του σχολείου πρόσφεραν εδέσματα και χυμούς...και ένα δώρο. Έγινε Χριστουγεννιάτικο πάρτι με D.J. Τα παιδιά χάρηκαν τη μέρα τους και χόρτασαν χορό και παιχνίδι.

Η πρωτοβουλία του Συλλόγου είναι πράγματι αξιέπαινη. Τα παιδιά έζησαν μια ξεχωριστή γιορτινή μέρα και στόλισαν το  δέντρο τους που ομορφαίνει την είσοδο του σχολείου.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A