Ευχαριστήρια Επιστολή προς Όλους τους Γονείς

Αγαπητοί γονείς,

Με την επιστολή μας αυτή, θέλουμε να σας ευχαριστήσουμε για τη μεγάλη και άμεση ανταπόκρισή σας στην προσπάθεια μας να συγκεντρώσουμε τρόφιμα για άπορες οικογένειες και για τη συμμετοχή σας στο πρόγραμμα «Αστεράκι των ευχών».

Τα τρόφιμα μοιράστηκαν σε 11 πολύτεκνες οικογένειες, στην ομάδα εθελοντισμού του ΣΑΑΚ (Σύλλογος Αποφοίτων Αμερικανικού Κολλεγίου), στον ΕΕΣ (Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός) και στο «Χαμόγελο του Παιδιού» που φιλοξενεί αυτή τη στιγμή 25 παιδάκια.  Η ευγνωμοσύνη των ανθρώπων αυτών μας έκανε να αποφασίσουμε να διατηρήσουμε μία τράπεζα τροφίμων όλο το χρόνο έτσι ώστε να μπορούμε να συμβάλλουμε στη βελτίωση των συνθηκών της καθημερινότητας τους. Επίσης, τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν για το πρόγραμμα «Αστεράκι των Ευχών» ανήλθαν στο ποσό των 700 Ευρώ.

Πιστεύοντας ότι θα σας έχουμε αρωγούς στην προσπάθειά μας και στο μέλλον, θα συνεχίσουμε μαζί το εθελοντικό μας έργο.

Με εκτίμηση,

Ν. Αρναούτης

Για την επιτροπή κοινωνικών δράσεων
& πολιτιστικών δραστηριοτήτων
Βέτα Ρεϊση

Τα μέλη της επιτροπής του 1ου Δημοτικού Σχολείου.
Τασούλα Μαστρογιάννη
Χρόνης Μαυρομάτης