Το Δημοτικό Ανατόλια Γιορτάζει την Ημέρα της Γης

Για δεύτερη συνεχή χρονιά το Δημοτικό Ανατόλια διοργάνωσε μια σειρά εκδηλώσεων για την Ημέρα της Γης, που πραγματοποιήθηκαν με τη συμμετοχή δεκάδων παιδιών και γονέων του Ανατόλια, την Κυριακή 29 Απριλίου στις εγκαταστάσεις του σχολείου. Δενδροφύτευση, ποδηλατοδρομίες, καλλιτεχνικές δραστηριότητες, κυνήγι θησαυρού και γευσιγνωσία ήταν μερικές μόνο από τις δράσεις στις οποίες συμμετείχαν με μεγάλο ενθουσιασμό οι μαθητές του σχολείου. Από τη γιορτή της Ημέρας της Γης δεν θα μπορούσαν να λείπουν και οι Πράκτορες του Πλανήτη που εδώ και δύο χρόνια οργανώνουν περιβαλλοντικές δράσεις για την ευαισθητοποίηση των παιδιών του Δημοτικού Ανατόλια. Με σύμμαχο τον πολύ καλό καιρό, τα παιδιά τραγούδησαν, χόρεψαν, έπαιξαν και διασκέδασαν με την καρδιά τους δίνοντας για μια ακόμη φορά το μήνυμα για την ανάγκη κινητοποίησης και ευαισθητοποίησης σε περιβαλλοντικά θέματα.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A