Juventus Soccer Schools στο Κολλέγιο Ανατόλια

Η Μεγάλη Κυρία του Ιταλικού ποδοσφαίρου, η Juventus, και συγκεκριμένα η Ακαδημία Ποδοσφαίρου της, Juventus Soccer Schools (JSS) ξεκινά αποκλειστική συνεργασία για τη Θεσσαλονίκη με το Κολλέγιο Ανατόλια.

Στα 2 υπερσύγχρονα γήπεδα ποδοσφαίρου του Ανατόλια τα παιδιά (από 5 ως 16 ετών) θα έχουν πλέον τη μοναδική ευκαιρία να μάθουν όλα τα μυστικά του ποδοσφαίρου μέσα από το καλύτερο μοντέλο ανάπτυξης ακαδημιών ποδοσφαίρου της Ιταλίας, υπό την εποπτεία Ιταλών προπονητών.

Τι είναι το JSS
Βασικά χαρακτηριστικά του προγράμματος
Ποιο είναι το κόστος & τι περιλαμβάνει η εγγραφή

Τι είναι το JSS
Το Juventus Soccer Schools είναι το μοναδικό Σχολείο Ποδοσφαίρου στην Ευρώπη που έχει το δικό της μοντέλο διδασκαλίας, το JSS Model. Τα παιδιά μαθαίνουν ποδόσφαιρο αναπτύσσοντας ταυτόχρονα δεξιότητες, ταλέντα, αρχές και ήθος. Τα τεχνικά χαρακτηριστικά των παικτών καλλιεργούνται με ειδικό προπονητικό πρόγραμμα ανάλογα με την ηλικία του παιδιού

Βασικά χαρακτηριστικά του προγράμματος
• Δύο προπονήσεις την εβδομάδα και αγώνες τα Σαββατοκύριακα
• Επιστημονικά ορισμένο εκπαιδευτικό πλαίσιο και αυστηρός εσωτερικός κανονισμός προστασίας που ακολουθεί ηλικιακά κάθε παιδί
• Επιλεγμένοι και πιστοποιημένοι προπονητές από το Kέντρο Σπουδών της Juventus
• Εξομοίωση κανονικού παιχνιδιού, μάθημα & προπόνηση που στοχεύει στη φυσική και προσωπική ανάπτυξη κάθε παιδιού
• Οι προπονήσεις και η πρόοδος των παιδιών εποπτεύονται και αξιολογούνται από το τεχνικό team της Juventus Soccer Schools Ιταλίας

Ποιο είναι το κόστος & τι περιλαμβάνει η εγγραφή

Το κόστος συμμετοχής στην ακαδημία είναι €450 το χρόνο.

Κάθε παιδί, με την εγγραφή του, παίρνει το Juventus Nike Kit, χωρίς επιπλέον χρέωση,  που περιλαμβάνει:

• 2 Nike λευκά κοντομάνικα προπονητικά μπλουζάκια
• 2 Nike μαύρα προπονητικά σορτσάκια
• 2 Nike ζευγάρια μαύρες κάλτσες ποδοσφαίρου
• 1 Nike σετ μαύρη φόρμα προθέρμανσης (τζάκετ και φόρμα)
• 1 Nike μαύρη hard case τσάντα προθέρμανσης

Κάντε click εδώ για να κατεβάσετε την φόρμα αίτησης συμμετοχής:

Οι αθλητές πρέπει να φορούν τις στολές τους, σε όλες τις προπονήσεις και τους αγώνες, εντός και εκτός Ακαδημίας.
Η συνεισφορά των γονέων στην αθλητική ανάπτυξη των παιδιών τους είναι καθοριστική. Απαραίτητο είναι όλοι οι γονείς να ακολουθούν πιστά τους κανόνες λειτουργίας της Ακαδημίας και να βοηθούν τα παιδιά τους να ακολουθούν τους κανόνες συμπεριφοράς αθλητή και τους κανόνες αθλητικής υγιεινής.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A