Απογευματινές εξωσχολικές δραστηριότητες

Απογευματινά clubs

Με αυξημένο αριθμό εγγραφών, σε σχέση με την περασμένη σχολική χρονιά, αλλά και περισσότερες επιλογές δραστηριοτήτων, ξεκίνησε η λειτουργία των απογευματινών club του σχολείου. Οι μαθητές του Ανατόλια έχουν την ευκαιρία να επιλέξουν ανάμεσα σε δραστηριότητες, όπως:

Link Program: Μαθήματα αγγλικών για μαθητές και μαθήτριες Β’ –Στ’ τάξεων

Ρυθμική γυμναστική για μαθήτριες Α’- Β’ τάξεων

Μοντέρνος Χορός για μαθήτριες Δ’- Στ’ τάξεων

Tae Kwon Do για μαθητές και μαθήτριες Β’- Στ’ τάξεων

Στίβος για μαθητές και μαθήτριες Β’- Στ’ τάξεων

Ποδόσφαιρο από την Ακαδημία Ποδοσφαίρου Juventus Soccer School, για μαθητές και μαθήτριες Α’- Ε’ τάξεων

Από τις απογευματινές εξωσχολικές δραστηριότητες, ξεχωριστή θέση έχει η αποκλειστική συνεργασία για τη Θεσσαλονίκη του Κολλεγίου Ανατόλια  με την Ακαδημία Ποδοσφαίρου της Juventus, στην οποία τα παιδιά διδάσκονται την τεχνική και τα μυστικά του ποδοσφαίρου υπό την εποπτεία Ιταλών προπονητών.

Το πρόγραμμα των απογευματινών club ξεκίνησε στις 24 Σεπτεμβρίου και θα διαρκέσει έως τις 31 Μαΐου. Τα μαθήματα πραγματοποιούνται από Δευτέρα έως Παρασκευή.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A