Στον Όλυμπο οι μικροί μαθητές του Ανατόλια

Με στόχο την επαφή των παιδιών με τη φύση και το βουνό, την Κυριακή 21 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκε εκδρομή της ομάδας σκι του Δημοτικού στον Όλυμπο. Οι μικροί μαθητές ανέβηκαν στον Όλυμπο και ακολούθησαν το μονοπάτι από τη θέση Πριόνια προς στο φαράγγι του Ενιπέα μέχρι τη σπηλιά του Αγίου Διονυσίου, και την ίδια διαδρομή στην επιστροφή.

Με σύμμαχο τον καλό καιρό τα παιδιά περπάτησαν δίπλα στο ποτάμι και στα γεφυράκια, είδαν τους καταρράκτες και τις βάθρες, φωτογράφησαν τα μανιτάρια και έζησαν μία μοναδική εμπειρία. Έκπληξη ήταν η συμμετοχή των μικρών παιδιών του νηπιαγωγείου και των πρώτων τάξεων του δημοτικού. Την εκδρομή οργάνωσε ο σύλλογος ΑΛΠΙΣ σε συνεργασία με τη γυμνάστρια του σχολείου Τασούλα Μαστρογιάννη .

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A