Εξετάσεις, επιδείξεις και βράβευση αθλητών του Tae Kwon Do

Στις 10 Φεβρουαρίου, στο κλειστό Γυμναστήριο του Κολλεγίου Ανατόλια, πραγματοποιήθηκαν οι εξετάσεις για την απόκτηση ζωνών στο Tae Kwon Do. Στην αθλητική εκδήλωση πήραν μέρος 50 μαθητές του Δημοτικού του Κολλεγίου Ανατόλια, οι οποίοι παρακολουθούν το απογευματινό club για την εκμάθηση του αθλήματος.

Το πρόγραμμα περιλάμβανε εξετάσεις εγχρώμων ζωνών, βραβεύσεις αθλητών που διακρίθηκαν το 2012, απονομές Νταν σε όσους έλαβαν  Μαύρες Ζώνες από την Ελληνική Ομοσπονδία Τάε Κβο Ντο (ΕΛΟΤ), μουσικά ΠΟΥΜΣΕ, χορευτικά σε ρυθμό gangnam style και τεχνικές του αθλήματος, αλλά και θεαματικές επιδείξεις από τους μικρούς μαθητές.

Μέλη της επιτροπής εξετάσεων ήταν δάσκαλοι του αθλήματος, οι οποίοι εξέφρασαν την ικανοποίηση τους από το επίπεδο των αθλητών αλλά και την διοργάνωση.

Ο προπονητής Χρήστος Φλώρος και υπεύθυνος του club Tae Kwon Do στο Κολλέγιο Ανατόλια, βράβευσε τους παρακάτω αθλητές οι οποίοι κατέκτησαν τη Μαύρη Ζώνη στις εξετάσεις της ΕΛΟΤ στις 23 Ιουνίου 2012:

1. Ράνια Γιαννακού, Μαύρη Ζώνη 2 Νταν

2. Ευαγγελία Κυριώτη, Μαύρη Ζώνη 2 Νταν

3. Νάκος Κυράνος, Μαύρη Ζώνη 2 Νταν

4. Σωτήριος Γιαννακός, Μαύρη Ζώνη 1 Νταν

5. Ιωάννης Γκορτσίλας, Μαύρη Ζώνη 1 Νταν

6. Βικτώρια Βατάκα, Μαύρη Ζώνη 1 Νταν

7. Μάγδα Πετμεζά, Μαύρη Ζώνη 1 Νταν

Τα διπλώματα και τις ζώνες στους μαθητές που πέρασαν με επιτυχία τις εξετάσεις, που έγιναν στο Ανατόλια, απένειμαν ο Ιωάννης Γιαννακός, Υποδιευθυντής του Δημοτικού Σχολείου, και οι Δημήτρης Βαλαβάνης και Στέλιος Καπνιάς, καθηγητές του Κολλεγίου.

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της η Ολυμπιονίκης Τασούλα  Κελεσίδου.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A