Τελετή Αποφοίτησης στο Anatolia Elementary School

Το υπαίθριο αμφιθέατρο του ACT φιλοξένησε και φέτος την Τελετή Αποφοίτησης του Anatolia Elementary School.

Ντυμένοι στα λευκά οι τελειόφοιτοι μαθητές του σχολείου πρωταγωνίστησαν σε μία όμορφη ατμοσφαιρική βραδιά. Το πρώτο μέρος της γιορτής επιμελήθηκε το ξενόγλωσσο τμήμα του σχολείου και οι καθηγήτριες Αγγλικών Αναστασία Πάσχου, Γαλλικών Κάτια Σοβατζή και Γερμανικών Νάνση Τζιάντη. Το δεύτερο μέρος ήταν αφιερωμένο στον ελληνικό κινηματογράφο. Τα παιδιά απέδωσαν εξαιρετικά τους ρόλους, αναβιώνοντας στιγμιότυπα από αγαπημένες ελληνικές ταινίες και σκορπίζοντας το γέλιο στους γονείς. Τα κείμενα, η σκηνοθεσία και η επιμέλεια της παράστασης ήταν του Σωτήρη Μπαμπατζάνη και οι χορογραφίες της Αθανασίας Φιλέντα.

Στην αποφώνησή του ο Διευθυντής του Anatolia Elementary School Νίκος Αρναούτης ευχήθηκε αυτή η όμορφη ατμόσφαιρα να συνοδεύει κάθε αποφοίτηση και παρότρυνε τους απόφοιτους να τολμούν πάντα για το σωστό.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A