Οι μαθητές της Γ^27 τάξης τραγούδησαν στις «Φωνές των Χριστουγέννων»

Σε μία υπέροχη χριστουγεννιάτικη γιορτή, που πραγματοποιήθηκε στο Βελλίδειο Συνεδριακό Κέντρο στις 23 Δεκεμβρίου 2013, συμμετείχαν μαθητές της Γ^27 τάξης τουAnatolia Elementary School υπό την καθοδήγηση της δασκάλας της Μουσικής, Ελένης Μουμτζή.

Οι μαθητές του σχολείου μας συνόδευσαν σε μία βραδιά γεμάτη από μαγευτικές μελωδίες και τραγούδια τη διεθνούς φήμης σοπράνο Σόνια Θεοδωρίδου και τη Συμφωνική Ορχήστρα του Δήμου Θεσσαλονίκης, την οποία διηύθυνε ο μαέστρος Θεόδωρος Ορφανίδης. Στη μουσική εκδήλωση συμμετείχαν, επίσης, ο τενόρος Αστέριος Τσέτσιλας, η performer May Roosevelt, η Χορωδία Νέων Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου, η Χορωδία Κοραής και η Χορωδία του Εκπολιτιστικού Συλλόγου Βεροίας Αιγές κ.ά.

Η ενθουσιώδης συμμετοχή των μαθητών μας και η μεγάλη προσέλευση των γονέων στη συναυλία δεν έστειλε μόνο ένα μήνυμα αγάπης προς τη μουσική, αλλά και προς τον συνάνθρωπο, καθώς μέρος των εσόδων προσφέρθηκαν στη «Μέριμνα Παιδιού» στη Θεσσαλονίκη.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A