Το CTY Greece στη γραμμή εκκίνησης

Περισσότεροι από 1.500 μαθητές από όλη την Ελλάδα συμμετείχαν στις εξετάσεις για τη συμμετοχή στο Κέντρο για Χαρισματικά – Ταλαντούχα Παιδιά του Κολλεγίου Ανατόλια.

Από τα τέλη του 2013 ξεκίνησε σε όλη την ελληνική επικράτεια, η συστηματική ενημέρωση για τα καλοκαιρινά και on- line προγράμματα του Κέντρου και τις προϋποθέσεις συμμετοχής σε αυτά. Οι δημοσιεύσεις στον έντυπο και ηλεκτρονικό Τύπο, οι εκπομπές και συνεντεύξεις σε πανελλήνια και περιφερειακά ραδιοτηλεοπτικά ΜΜΕ, οι εκδηλώσεις παρουσίασης του CTY Greece σε διαφορετικές πόλεις της Ελλάδας και η γόνιμη συνεργασία με φορείς της Πολιτείας είχαν ως αποτέλεσμα την πολύ μεγάλη συμμετοχή στις εξετάσεις επιλογής. Το CTY Greece πραγματοποιείται σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Johns Hopkins και με αποκλειστική χρηματοδότηση του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος που προσφέρει υψηλό αριθμό υποτροφιών για τους μαθητές του Θερινού Σχολείου.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A