Εγκαίνια της νέας πτέρυγας του Νηπιαγωγείου

Ένας καινούριος και πολύ όμορφος χώρος προστέθηκε στην υποδομή του Νηπιαγωγείου του Anatolia Elementary School για να εμπλουτίσει με νέες σχολικές εμπειρίες τη ζωή των μικρών μαθητών του σχολείου. Πρόκειται για την καινούρια πτέρυγα του Νηπιαγωγείου η οποία εγκαινιάστηκε στις 5 Ιουνίου του 2015 με την ευκαιρία της ετήσιας συνάντησης στη Θεσσαλονίκη των Εφόρων του Κολλεγίου Ανατόλια.

Ο νέος χώρος αποτελεί ένα σημαντικό έργο, κατασκευασμένος σύμφωνα με τις πιο σύγχρονες προδιαγραφές των σχολικών κτιρίων, που ενισχύει ακόμη περισσότερο τον ρόλο και την παρουσία του Κολλεγίου Ανατόλια στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση. Αξίζει να σημειωθεί ότι το έργο κατασκευάστηκε και ολοκληρώθηκε χάρη στη γενναιοδωρία των Εφόρων του Κολλεγίου Ανατόλια και του Αθανασίου και Δήμητρας Μπερμπερίδη, και των δωρητών: MABIZ AE, The Alex & Faye Spanos Family Trust, Δημήτρη Γκορτζή, Edward Castro ’64, Θέμη Χατζηγιαννόπουλου ’02.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A