Αποφοίτηση ΣΤ^27 Δημοτικού

Αποφοίτηση ΣΤ΄ Δημοτικού

«Koιτάζω πίσω και θυμάμαι, βλέπω μπροστά και ονειρεύομαι»

Με τον πιο όμορφο και συγκινητικό τρόπο οι μαθητές της ΣΤ΄ Δημοτικού αποχαιρέτισαν το αγαπημένο τους σχολείο, τους συμμαθητές και τους δασκάλους τους. Τραγούδια, χορός, διάλογοι και σύντομες αφηγήσεις διάνθισαν την Τελετή Αποφοίτησης κατά τη διάρκεια της οποίας τα παιδιά έκαναν αναδρομή στα χρόνια του Δημοτικού.

Μαθητής: -Τι είναι η αποφοίτηση για σένα?

Μαθητής: -Το τέλος της σχολικής μας πορείας στο δημοτικό, όπου κανείς κάνει τον απολογισμό και μετρά τι έδωσε το σχολείο στον καθένα.

Μαθητής:- Η ευκαιρία να γυρίσουμε και να θυμηθούμε όσα ζήσαμε όλα αυτά τα χρόνια στο αγαπημένο μας σχολείο.

Μαθητής: -Και η επιθυμία να ονειρευτούμε το όμορφο μέλλον, αυτό του νέου σχολείου που μας καλεί!

«Απόφοιτοι του Δημοτικού του 2016 μην σταματάτε να ονειρεύεστε και το όνειρο να κάνετε στόχο, τον στόχο επιτυχία και κάθε μέρα να γίνεστε καλύτεροι!»

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A