The Lion King από το Anatolia Elementary School English Drama - Music Club

Drama Club σε συνεργασία με το  Music Club του AES ζωντάνεψαν στη σκηνή του Pappas Hall την κλασσική ταινία του Disney “The Lion King”. Οι μικροί πρωταγωνιστές της Ε’ και ΣΤ’ τάξης κατάφεραν με τον ενθουσιασμό και το ταλέντο τους να μαγέψουν το κοινό. Μας ταξίδεψαν στη μακρινή ζούγκλα όπου οι κίνδυνοι ήταν πραγματικοί. Γνωρίσαμε τον μικρό Σίμπα και μέσα από τις περιπέτειές του μας υπενθύμισε την σημασία της αληθινής φιλίας και τη δύναμη της πραγματικής αγάπης!

Οι μαθητές μας έμαθαν να συνεργάζονται και να σέβονται τα μέλη της ομάδας, ενίσχυσαν την συγκέντρωση και την αυτοπεποίθηση τους με τεχνικές δραματοποίησης και υποκριτικής  και επέκτειναν την δημιουργία και τη φαντασία τους …μιλώντας και παρουσιάζοντας την παράσταση στα Αγγλικά!

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A