Εκπαιδευτικός του AES βραβεύθηκε από το ΑΠΘ

Το Γραφείο Πρακτικής Άσκησης Α.Π.Θ. βράβευσε στην Απολογιστική του Εκδήλωση για το ακαδημαϊκό έτος 2016 – 2017, τους φοιτητές και φοιτήτριες για την πρακτική τους άσκηση όπως και τους επόπτες των Φορέων Υποδοχής για τις καλύτερες πρακτικές που ακολούθησαν για να διευκολύνουν και να υποστηρίξουν τους φοιτητές. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στις 22 Ιανουαρίου, στην Αίθουσα Τελετών Α.Π.Θ.

Κατόπιν πρότασης του Τμήματος Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας Α.Π.Θ, βραβεύθηκε η Ευγενία Ίσκου, εκπαιδευτικός Αγγλικών στο Δημοτικό Σχολείο του Κολλεγίου Ανατόλια για την εποπτεία, την υποστήριξη και τη συμπαράσταση που προσέφερε σε φοιτήτριες του συγκεκριμένου τμήματος του ΑΠΘ οι οποίες έκαναν  την πρακτική τους άσκηση στο Anatolia Elementary School.

Η επιλογή των Φοιτητών/τριών και των Εποπτών πραγματοποιήθηκε από τους Επιστημονικά Υπεύθυνους των Τμημάτων σε συνεργασία με τους Επόπτες Μέλη ΔΕΠ, που συμμετέχουν στο Πρόγραμμα, με βάση τις αξιολογήσεις του Προγράμματος. Στη συγκεκριμένη δράση συμμετέχουν 39 τμήματα του ΑΠΘ.

Δημοτικό
Β. Σεβενίδη 31A