Τα πρώτα βήματα στα μεγάλα πρωταθλήματα

Την πρώτη τους συμμετοχή σε πανελλήνιο πρωτάθλημα έκαναν οι μαθητές και μαθήτριες του Anatolia Elementary School  και του Pinewood στο πλαίσιο της ολοκλήρωσης της προετοιμασίας τους με την αθλητική ακαδημία Άλπις. Τα παιδιά συμμετείχαν στους Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Χιονοδρομίας Παμπαίδων – Παγκορασίδων που πραγματοποιήθηκαν στο Χιονοδρομικό Κέντρο του Ανήλιου στο Μέτσοβο στις 26 και 27 Μαρτίου 2022.

Στόχος για τους μικρούς αθλητές και αθλήτριες ήταν να βιώσουν την εμπειρία των αγώνων  σε ένα ιδιαίτερα απαιτητικό άθλημα, επιδεικνύοντας  ευγενή άμιλλα, αθλητικό ήθος, επιμονή και αυτοπεποίθηση. Συγχαρητήρια σε όλα τα  παιδιά που συμμετείχαν με μεγάλο ενθουσιασμό και  αγωνιστικότητα.

Συμμετείχαν οι: Γεωργουλίδης Κωνσταντίνος, Λέστος Ιωσήφ, Λιάπης Γιώργος, Μάου Δημήτρης, Μέρτζιος Δημήτρης, Πρώιος Βασίλης, Σουγιουλτζής Δημήτρης, Τσίκουλας Γιάννης, Χατζηχρηστίδης Πέτρος, Yslu Devin.

Ski Alpis 1

Οι αγώνες οργανώθηκαν από την Ελληνική Ομοσπονδία Χιονοδρομικών Αθλημάτων (ΕΟΧΑ).

Ski Alpis 3

Δημοτικό