Loading...

Επιτροπές

Anatolia College Board of Trustees

Standing Committees 2017-2018

ACT GOVERNANCE COMMITTEE
Constantinos Constantinidis '81, Chair
Charis Plakantonaki '97, Vice Chair
Markos Papageorgiou, Acting Co-Vice Chair
Stamos Karamouzis - Staff Coordinator / Liaison
Peter Allen
Elsa Amanatidou
Dimos Arhodidis, '87
Carroll W. Brewster
Gikas Hardouvelis '74
Vassilis Kafatos '86
Dimitris Keridis* '87
Dimitris Takas* '66
Asteris Tsoukalas* '87
AUDIT COMMITTEE
John Hemenway, Acting Chair
Pavlos Floros - Staff Coordinator / Liaison
David S. Weil
George S. Bissell
Robert L. DeNormandie
Nestor M. Nicholas
Antonis Markou*
BOARD GOVERNANCE COMMITTEE
Irina Taka '95, Co-Chair
David S. Weil, Acting Co-Chair
Peter Chresanthakes - Staff Coordinator / Liaison
Lambros Anagnostopoulos
George Antoniadis
Constantinos Constantinidis '81
Gregory Gallopoulos
Kennie Bissell Grogan
Serge Hadji-Mihaloglou '60
John Hemenway
Evelyn Moreno
RJ Vassiliou
ELEMENTARY SCHOOL GOVERNANCE COMMITTEE
Vassilis Kafatos '86, Chair
Theodore Filaretos - Staff Coordinator / Liaison
Elsa Amanatidou
Nikolaos Bakatselos
Angelos Billis '47
Stavros Constantinidis '47
Jack Florentin '66
Angelos Papaioannou '69
Irina Taka '95
Loukia Saranti*
EXECUTIVE COMMITTEE
Albert H. "Chip" Elfner, ΙΙΙ, Chair
Stavros Constantinidis '47, Vice Chair
Nestor M. Nicholas, Vice Chair and Clerk
Robert L. DeNormandie, Treasurer
Panos Vlachos - Staff Coordinator / Liaison
George Antoniadis
George S. Bissell
Carroll W. Brewster
Constantinos Constantinidis '81
Nick Elfner
Jack Florentin '66
Stathis Georgiadis '75
Kennie Bissell Grogan
John Hemenway
Vassilis Kafatos '86
Charis Plakantonakis '97
Irina Taka '95
David Weil
FACILITIES COMMITTEE
Stathis Georgiadis '75, Chair
Yanis Tsorbatzoglou - Staff Coordinator / Liaison
Lambros Anagnostopoulos
Notis Bernitsas
Angelos Billis '47
Stavros Constantinidis '47
Leonidas Evangelidis '53
Ioannis Rentzeperis* '77
Konstantinos Tarabanis* 
FINANCE COMMITTEE
Robert L. DeNormandie, Chair
David S. Weil, Vice Chair
Pavlos Floros - Staff Coordinator / Liaison
George Antoniadis
Dimos Arhodidis '87
George S. Bissell
Jack Florentin '66
Gikas A. Hardouvelis '74
Vassilis Kafatos '86
R.J. Vassiliou
Caroline Bissell*
HIGH SCHOOL GOVERNANCE COMMITTEE
Jack Florentin '66, Chair
Stathis Georgiadis '75, Co-Vice Chair
Irina Taka '95, Co-Vice Chair
Theodore Filaretos - Staff Coordinator / Liaison
Stavros Constantinidis '47
Leonidas Evangelidis '53
Rolly Gatenio* '75
Kennie Bissell Grogan
Panayotis Hassapis* '84
Angelos Papaioannou '69
Emy Zoumboulidou* '88
INSTITUTIONAL ADVANCEMENT COMMITTEE
George Antoniadis, Chair
Peter Allen, Vice Chair
Peter Chresanthakes - Staff Coordinator / Liaison
Lambros Anagnostopoulos
Dimos Arhodidis '87
Jack Florentin '66
Charis Plakantonakis '97
Peggy Tretheway
David S. Weil
INVESTMENT COMMITTEE
Nick Elfner, Chair
Georgios Allamanis* '91, Vice Chair
Pavlos Floros - Staff Coordinator / Liaison
George S. Bissell
Jack Clymer
Ben Faucet*
Jeff Grogan*
Robert Uek*
LONG-RANGE PLANNING COMMITTEE
Charis Plakantonakis '97, Chair
Yanis Tsorbatzoglou - Staff Coordinator / Liaison
Peter Allen
Lambros Anagnostopoulos
Carroll W. Brewster
Jack Clymer
Stathis Georgiadis '75
Markos Papageorgiou
Peggy Trethewey
CAMPAIGN STEERING COMMITTEE
Kenyon "Kennie" Bissell Grogan, Co-Chair
George Antoniadis, Co-Chair
Peter Chresanthakes - Staff Coordinator / Liaison
Maria Behrakis
Madeline Demoulas
CTY-Greece Ad Hoc COMMITTEE
David S. Weil, Chair
Yanis Tsorbatzoglou - Staff Coordinator / Liaison
Maria Behrakis
Constantinos Constantinidis '81
*Non-Trustee Committee Member

Share

Ο παρών ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies ώστε να βελτιώσει την εμπειρία περιήγησης.