ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΤΟΝ ΜΑΙΟ 2013

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ

ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΤΟΥ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΝΑΤΟΛΙΑ ΤΟΝ ΜΑΙΟ 2013

25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2012

11:00 – 13:00

Ενημερωτική συνάντηση για τις εισαγωγικές εξετάσεις του Κολλεγίου Ανατόλια για τον Μάιο του 2013 θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 25 Νοεμβρίου, στις 11.00 το πρωί, στις εγκαταστάσεις του Σχολείου (MacedoniaHall).

Η πρόσκληση απευθύνεται σε μαθητές της 6ης Δημοτικού, γονείς και καθηγητές. Κατά τη διάρκεια της δίωρης συνάντησης, θα γίνει ενημέρωση για το σχολείο, τον τρόπο εισαγωγής των μαθητών στο Γυμνάσιο και την εξεταστική διαδικασία. Οι μαθητές που θα παραβρεθούν στην ενημέρωση, θα έχουν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν βήμα προς βήμα, μέσα από πραγματικά παραδείγματα, πώς διεξάγονται οι εισαγωγικές εξετάσεις του Κολλεγίου.

Δηλώσεις συμμετοχής στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.anatolia.edu.gr/infosession2012

Περισσότερες πληροφορίες στο τηλέφωνο 2310-398309