Προκήρυξη τριήμερης εκδρομής της Γ’ τάξης του 2ου Γυμνασίου για Καλαμπάκα, Τρίκαλα

Παρακαλούμε να υποβάλετε έως τις 15:00 της Δευτέρας 18 Νοεμβρίου 2019 στο γραφείο της Διευθύντριας του 2ου Γυμνασίου «Ανατόλια» κλειστή προσφορά για την τριήμερη εκδρομή της Γ’ τάξης του σχολείου, λαμβάνοντας υπόψη τα παρακάτω:

1. Προορισμός: Καλαμπάκα-Τρίκαλα
  2. Ημερομηνίες εκδρομής: από 3/4/2020 έως και 5/4/2020
  3. Διανυκτερεύσεις: δύο(2)
  4. Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών/τριών: 92-102
  5. Αριθμός συνοδών εκπαιδευτικών: έξι (6)
  6. Δωμάτια: για τους μαθητές δίκλινα και τρίκλινα και για τους συνοδούς καθηγητές μονόκλινα
  7. Μετακινήσεις: Μετάβαση και επιστροφή οδικώς με λεωφορείο. Τα λεωφορεία θα είναι διαθέσιμα σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής, χωρίς περιορισμό σε χιλιόμετρα.
  8. Ξενοδοχείο: 4 ή 5 αστέρων στην πόλη της Καλαμπάκας.
  9. Διατροφή: Πρωϊνό
  10. Ξεναγήσεις: Λεωφορείο και ξεναγοί για τους χώρους ιστορικού, θρησκευτικού ή αρχαιολογικού ενδιαφέροντος.
  11. Ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση συμμετεχόντων με κάλυψη ζωής, ατυχήματος, νοσηλείας, ιατροφαρμακευτικών εξόδων και επείγουσας μεταφοράς με ρητή αναγραφή των ημερομηνιών της εκδρομής.
  12. Ασφάλιση με κάλυψη αστικής ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  13. Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599 από το ταξιδιωτικό πρακτορείο Ειδικού Σήματος Λειτουργίας σε ισχύ.
  14. Εγγυητική επιστολή διεκπεραίωσης της εκδρομής.
  15. Θα παρακρατηθεί ποινική ρήτρα αν αθετηθούν οι όροι του συμβολαίου με υπαιτιότητα του Γραφείου Ταξιδίων.

Αφού υπολογισθεί το τελικό κόστος του ταξιδιού η προσφορά θα πρέπει να δοθεί ως τελικό ποσό ανά μαθητή. Σημειώνεται ότι θα χρειαστεί να εκδοθούν ατομικές αποδείξεις με το τελικό ποσό για κάθε μαθητή. Οι προσφορές θα ανοιχθούν και θα αξιολογηθούν το μεσημέρι της Τετάρτης 20/11/2019, από την Επιτροπή που προβλέπεται στην 33120/ΓΔ4/28-2-2017 Υπουργική απόφαση.

Με τιμή,

Η Διευθύντρια του 2ου Γυμνασίου