Εκπαιδευτική μετακίνηση του Ομίλου Παραδοσιακών Χορών στο Αννόβερο

Προς:                    Πρακτορεία Ταξιδίων

Από:                      Αμερικανικό Κολλέγιο Ανατόλια

Ημερομηνία:    13 Δεκεμβρίου 2019

Θέμα:                   Εκπαιδευτική μετακίνηση του Ομίλου Παραδοσιακών Χορών στο Αννόβερο

Σκοπός ταξιδιού: Επίσκεψη του Ομίλου Παραδοσιακών Χορών στο Ελληνικό Λύκειο Αννόβερου Γερμανίας

Ημερ/νίες ταξιδιού: αναχώρηση Πέμπτη 5 Μαρτίου 2020 (το πρωί)

επιστροφή Κυριακή 8 Μαρτίου 2020 (το απόγευμα)

Αριθμός μαθητών: 27 (σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια)

Αριθμός καθηγητών/συνοδών: 3 (σε μονόκλινα δωμάτια)

Τρόπος μεταφοράς: Αεροπλάνο (όχι Turkish Airlines)

Κατηγορία ξενοδοχείου: Οικονομικό και ευπρεπές ξενοδοχείο στο κέντρο της πόλης

Άλλες απαιτήσεις: Λεωφορείο διαθέσιμο για όλες τις μετακινήσεις μας

Μεταφορά:

• προς και από αεροδρόμιο και ξενοδοχείο
  • την Παρασκευή 6 Μαρτίου το πρωί στο SEA LIFE Hannover (εισητήρια)
  • την Παρασκευή 6 Μαρτίου προς και από το Ελληνικό Λύκειο του Αννόβερου στις 14:30.

Ξενάγηση:

• Μια μονοήμερη εκδρομή στο Αμβούργο με ελληνόφωνο ξεναγό το Σάββατο 7 Μαρτίου.
  • ½ ημέρας ξενάγηση στο Αννόβερο με ελληνόφωνο ξεναγό την Πέμπτη το απόγευμα και την Κυριακή το πρωί (The New Town Hall, Altstadt, Erlebnis-Zoo Hannover)

Έξτρα Ιατρική ασφάλιση:            Ναι

Ειδικοί όροι:

Αφού υπολογισθεί το τελικό κόστος του ταξιδιού, η προσφορά πρέπει να δοθεί ως τελικό ποσό ανά μαθητή και επιμερισμένο με τον ακόλουθο τρόπο:

• Ξενοδοχείο
  • Αεροπορικοί, οδικοί, σιδηροδρομικοί ναύλοι
  • Ξενάγηση
  • Μεταφορά (τοπικά)
  • Ασφάλιση
  • Έξτρα ιατρική ασφάλιση

Παρακαλούμε επίσης να κατατεθούν τα έγγραφα:

• Ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση συμμετεχόντων με κάλυψη ζωής, ατυχήματος, νοσηλείας, ιατροφαρμακευτικών εξόδων και επείγουσας αερομεταφοράς και ρητή αναγραφή των ημερομηνιών της εκδρομής
  • Ασφάλιση με κάλυψη αστικής ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  • Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599 από το ταξιδιωτικό πρακτορείο Ειδικού Σήματος Λειτουργίας σε ισχύ

Όλες οι προσφορές πρέπει να κατατεθούν μέχρι την Πέμπτη 19 Δεκεμβρίου 2019 στις 15.00, στο Γραφείο Εξωσχολικών Δραστηριοτήτων, Αμερικανικό Κολλέγιο Ανατόλια, Κέννεντυ 60, 55535 Πυλαία, σε σφραγισμένο φάκελο, υπόψη κ. Λήδας Αντωνίου.