Προκήρυξη εκπαιδευτικής εκδρομής της Γ' Λυκείου του 2ου ΓΕΛ ΑΝΑΤΟΛΙΑ στα Ιωάννινα

ΙΩΑΝΝΙΝΑ 13/4/2022 - 15/4/2022

Η Γ' Λυκείου του 2ου ΓΕΛ ΑΝΑΤΟΛΙΑ προτίθεται να πραγματοποιήσει τριήμερη εκδρομή από την Τετάρτη 13 Απριλίου έως και την Παρασκευή 15 Απριλίου 2022 (δύο διανυκτερεύσεις) στα Ιωάννινα στην οποία θα συμμετάσχουν περίπου 56 μαθητές/τριες και 5 συνοδοί-καθηγητές.

Οι προσφορές για την παραπάνω εκδρομή πρέπει να κατατεθούν στη Γραμματεία του σχολείου σε σφραγισμένο φάκελο, με την ένδειξη «2ο Γενικό Λύκειο – Γ’ Λυκείου», μέχρι το μεσημέρι της Τρίτης, 15 Μαρτίου 2022.

Η κάθε προσφορά πρέπει να περιλαμβάνει:

• τη μεταφορά των εκδρομέων προς και από τα Ιωάννινα με λεωφορείο (αναχώρηση και επιστροφή από το χώρο του σχολείου)
  • τη χρήση λεωφορείων καθόλη τη διάρκεια της παραμονής στα Ιωάννινα για όλο το 24ωρο, για την κάλυψη όλων των απαραίτητων μετακινήσεων χωρίς περιορισμού χιλιομέτρων ή ωραρίου
  • τη διαμονή σε κεντρικό ξενοδοχείο 4* ή 5*με πρωινό, σε σημείο ασφαλές για τους εκδρομείς
  • διαμονή των μαθητών/τριών σε δίκλινα ή τρίκλινα δωμάτια και των συνοδών σε μονόκλινα δωμάτια. Να υπάρχουν στη διάθεση του σχολείου επιπλέον δύο δωμάτια για την απομόνωση κρουσμάτων COVID αν χρειαστεί.
  • συνοδό του γραφείου και ξεναγό όπου χρειαστεί
  • παροχή ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης καθόλη τη διάρκεια της εκδρομής και χωρίς κατ’ ανάγκη μεταφορά σε νοσοκομείο
  • ασφάλεια αστικής ευθύνης
  • πρόσθετη ιατρική ασφάλιση
  • έκδοση ατομικών αποδείξεων τελικού ποσού ανά μαθητή

Οι προσφορές, που πρέπει να συνοδεύονται και από υπεύθυνη δήλωση ότι η επιχείρηση διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας και το οποίο είναι σε ισχύ, θα ανοιχθούν και θα αξιολογηθούν το πρωί της Τετάρτης, 16 Μαρτίου 2022 στις 10:35π.μ., με τη συμμετοχή όλων των από το νόμο προβλεπόμενων εμπλεκομένων.