Προκήρυξη εκπαιδευτικής εκδρομής στην Αθήνα για το Δημοτικό του Κολλεγίου Ανατόλια

Προς: Πρακτορεία Ταξιδιών
Από: Δημοτικό Σχολείο – Εκπαιδευτικός Όμιλος «Ανατόλια»
Ημερομηνία:  02/12/2022
Θέμα: Εκπαιδευτική εκδρομή στην Αθήνα
Σκοπός ταξιδιού: Επίσκεψη σε χώρους ιστορικής και πολιτιστικής αναφοράς
Ημερομηνίες ταξιδιού: Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2023, πρωινή αναχώρηση – Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2023, απογευματινή επιστροφή
Μεταφορά:  Πρόβλεψη για μετακίνηση με Τρένο
Διανυκτερεύσεις: δύο (2)
Σύνολο συμμετοχών: 162 - 200
Αριθμός μαθητών/-τριών: 80
Αριθμός εκπαιδευτικών: 8
Αριθμός συνοδών-γονέων: 80 - 100
Δωμάτια: Δίκλινα - Τρίκλινα - Τετράκλινα
Ξενοδοχείο: Α’ κατηγορίας με ημιδιατροφή

Άλλες απαιτήσεις

1. Πρόγραμμα επισκέψεων/ ξεναγήσεων ανά ημέρα (να συμπεριλαμβάνει επισκέψεις στην Ακρόπολη – Μουσείο Ακρόπολης, Βουλή των Ελλήνων, ΚΠΙΣΝ, και παρακολούθηση θεατρικής παράστασης)
  2. Έλληνα συνοδό-εκπρόσωπο του γραφείου σας σε όλη τη διάρκεια της εκδρομής και ξεναγό όπου χρειάζεται.
  3. Αίθουσα ξενοδοχείου για πάρτι μαθητών με DJ και προσωπικό φύλαξης
  4. Έξτρα Ιατρική ασφάλιση: Ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση με καλύψεις ζωής και ατυχήματος και ασφάλιση με κάλυψη αστικής ευθύνης. Κάλυψη για ιατρική φροντίδα χωρίς κατ’ ανάγκη μεταφορά σε Νοσοκομείο
  5. Εγγυητική επιστολή διεκπεραίωσης της εκδρομής
  6. Υπεύθυνη δήλωση ότι το πρακτορείο διαθέτει σε ισχύ ειδικό σήμα λειτουργίας
  7. Ποινική ρήτρα που θα παρακρατηθεί αν δεν τηρηθούν όροι του συμβολαίου με υπαιτιότητα του πρακτορείου

Ειδικοί όροι

Αφού υπολογισθεί το τελικό κόστος του ταξιδιού (συμπεριλαμβανομένου του κόστους συμμετοχής των εκπαιδευτικών/συνοδών) η προσφορά πρέπει να δοθεί ως τελικό ποσό ανά δίκλινο δωμάτιο (μαθητής και ένας γονέας) ή ανά τρίκλινο δωμάτιο (μαθητής και δύο γονείς ή δύο μαθητές και ένας γονέας)  και θα πρέπει να περιλαμβάνει και το κόστος των παρακάτω παροχών:

• Μετακινήσεις τοπικά, με λεωφορείο Euro 6
  • Αίθουσα ξενοδοχείου για πάρτι μαθητών με DJ και προσωπικό φύλαξης
  • Ξενάγηση
  • Ασφάλιση
  • Έξτρα ιατρική ασφάλιση

Θα πρέπει να δηλώνονται σαφώς οι χρονικές προθεσμίες προκαταβολής και εξόφλησης καθώς και τα αντίστοιχα ποσά που θα πρέπει να καταβληθούν.

Όλες οι προσφορές πρέπει να κατατεθούν μέχρι τη Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου, στις 13.00, στην κ. Λένα Μαρκούδη, Δημοτικό Σχολείο του «Αμερικανικού Κολλεγίου Ανατόλια», οδός Βασ. Σεβενίδη 31Α– Πυλαία τηλ. 2310-398370, σε σφραγισμένο φάκελο.