Ανάρτηση προκήρυξης για εκπαιδευτική μετακίνηση Panhellenic Forensics Tournament 2023

Προς: Πρακτορεία Ταξιδίων
Από: Αμερικανικό Κολλέγιο Ανατόλια
Ημερομηνία: 2 Δεκεμβρίου 2022
Θέμα: Εκπαιδευτικό ταξίδι στην Αθήνα (Κολλέγιο Αθηνών)
Σκοπός ταξιδιού:  Πανελλήνιοι Αγώνες Επιχειρηματολογίας-Αντιλογίας στην Αγγλική γλώσσα (Panhellenic Forensics Tournament 2023 στο Κολλέγιο Αθηνών)

Ημερ/νίες ταξιδιού:

αναχώρηση Πέμπτη 16 Μαρτίου 2023  περίπου στις 10.00 με 11.00 το πρωί
επιστροφή Κυριακή 19 Μαρτίου  μετά τις 20.00

Αριθμός μαθητών: 36-40  σε δίκλινα/τρίκλινα

Αριθμός καθηγητών/συνοδών: 8-9 σε δίκλινα/τρίκλινα  (εάν προκύψουν κι άλλοι συνοδοί, η κράτηση θα γίνει ξεχωριστά και δεν θα συνυπολογιστεί στο τελικό ποσό ανά μαθητή)

Ξενοδοχείο: President

Τρόπος μεταφοράς: Αεροπλάνο

Μεταφορά προς και από αεροδρόμιο: Ναι

Μεταφορά κατά τη διαμονή: Λεωφορείο για μεταφορά από το αεροδρόμιο προς το ξενοδοχείο και αντίστροφα και καθημερινή μεταφορά από το ξενοδοχείο στο Κολλέγιο Αθηνών και αντίστροφα.

Την Πέμπτη 16 Μαρτίου, θα χρειαστεί ένα μίνι λεωφορείο στις 15.00 για να μεταφέρει 14 άτομα από το ξενοδοχείο στο Κολλέγιο Αθηνών και επιστροφή στο ξενοδοχείο στις 21.30.

Ειδικοί όροι: Αφού υπολογιστεί το συνολικό, τελικό κόστος του ταξιδιού, η προσφορά πρέπει να δοθεί ως τελικό ποσό ανά μαθητή και επιμερισμένο με τον ακόλουθο τρόπο:

• Ξενοδοχείο
  • Αεροπορικοί, οδικοί, σιδηροδρομικοί ναύλοι
  • Μεταφορά (τοπικά)
  • Ασφάλιση
  • Έξτρα ιατρική ασφάλιση

Παρακαλούμε επίσης να κατατεθούν τα έγγραφα:

• Ατομική ταξιδιωτική ασφάλιση συμμετεχόντων με κάλυψη ζωής, ατυχήματος, νοσηλείας, ιατροφαρμακευτικών εξόδων και επείγουσας αερομεταφοράς και ρητή αναγραφή των ημερομηνιών της εκδρομής
  • Ασφάλιση με κάλυψη αστικής ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  • Υπεύθυνη Δήλωση του Ν.1599 από το ταξιδιωτικό πρακτορείο Ειδικού Σήματος Λειτουργίας σε ισχύ

Όλες οι προσφορές πρέπει να κατατεθούν μέχρι την Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2022 στις 15.00,  στο Γραφείο Student Services, Αμερικανικό Κολλέγιο Ανατόλια, Κέννεντυ 60, Πυλαία, σε σφραγισμένο φάκελο, υπόψη κυρίας Λήδας Αντωνίου.