Πρωτιές στο αθλητικό τουρνουά της Γερμανικής Σχολής

Δύο χρυσά και δύο χάλκινα μετάλλια ήταν η συγκομιδή των ομάδων του Κολλεγίου Ανατόλια που πήραν μέρος στο 20ο αθλητικό τουρνουά της Γερμανικής Σχολής Θεσσαλονίκης από τις 22 έως τις 24 Φεβρουαρίου.

Στο τουρνουά συμμετείχαν πέντε σχολεία: η Γερμανική Σχολή, το Κολλέγιο Ανατόλια, η Αμερικανική Γεωργική Σχολή, το PINEWOOD και 3ο το ΓΕΛ Καλαμαριάς που επί τρεις ημέρες έδωσαν μεταξύ τους αγώνες βόλεϊ στο (κορίτσια), μπάσκετ (αγόρια) και ποδοσφαίρου (αγόρια- κορίτσια).

Το Κολλέγιο Ανατόλια κατέκτησε την 1η θέση στο βόλεϊ κοριτσιών και την 1η θέση στο ποδόσφαιρο αγοριών, την 3η θέση στο ποδόσφαιρο κοριτσιών και την 3η θέση στο μπάσκετ αγοριών.

international_ib masthead