Παρουσιάσεις από εκπροσώπους κορυφαίων αμερικανικών πανεπιστημίων

Εκπρόσωποι των κορυφαίων αμερικανικών πανεπιστημίων

Dartmouth College, Georgetown University

Northwestern University & Vanderbilt University

Κυριακή, 20 Μαΐου 2018, 19:00

Κολλέγιο Ανατόλια, Raphael Hall

Τη δυνατότητα σπουδών σε τέσσερα κορυφαία ακαδημαϊκά ιδρύματα των ΗΠΑ θα παρουσιάσουν οι εκπρόσωποί τους στην ανοιχτή εκδήλωση που φιλοξενεί το Κολλέγιο Ανατόλια στις εγκαταστάσεις του (Raphael Hall), την Κυριακή 20 Μαΐου 2018.

Η εκδήλωση απευθύνεται σε μαθητές Λυκείου, γονείς, υποψήφιους προπτυχιακούς φοιτητές και εκπαιδευτικούς που θα ενημερωθούν από στελέχη των πανεπιστημίων Dartmouth College, Georgetown University, Northwestern University & Vanderbilt University για  τα ακαδημαϊκά προγράμματα, τον τρόπο εισαγωγής, τις υποτροφίες και προγράμματα οικονομικής βοήθειας.

Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.

Δηλώστε συμμετοχή ηλεκτρονικά στο παρακάτω link και εξασφαλίστε τη θέση σας στην παρουσίαση

Η προσέλευση πρέπει να έχει ολοκληρωθεί έως τις 18:50, αλλιώς η θέση θα παραχωρηθεί.

Πληροφορίες: U.S.College Counseling Office, Κολλέγιο Ανατόλια (τηλ. 2310 398 340)

international_ib masthead