10ος ετήσιος Φιλανθρωπικός Αγώνας 3K Run

Παρά το βροχερό και μουντό ξεκίνημα, ο 10ος ετήσιος 3k Φιλανθρωπικός Αγώνας πραγματοποιήθηκε με μεγάλη συμμετοχή! Φέτος, 478 μαθητές, καθηγητές και μέλη του προσωπικού πήραν μέρος στον αγώνα δρόμου για τη συγκέντρωση οικονομικής βοήθειας προς τη ΜΕΡΙΜΝΑ, τον μη κερδοσκοπικό οργανισμό που στηρίζει παιδιά και οικογένειες που αντιμετωπίσουν απειλητικές για τη ζωή τους ασθένειες και πένθος. Την αρχή έκαναν οι 50 μαθητές του Δημοτικού οι οποίοι έτρεξαν απτόητοι παρά τη βροχή. Ο ήλιος τελικά ξεπρόβαλε μέσα από τα σύννεφα, όταν ξεκίνησε ο αγώνας του High School. Στον αγώνα του Γυμνασίου, ο Σταύρος Λαζαρίδης και η Αργυρώ Κοτζιαγκιαουρίδου κατέλαβαν την πρώτη θέση στους αγώνες των αγοριών και των κοριτσιών αντίστοιχα. Στο Λύκειο, την πρώτη θέση κατέλαβαν ο Κώστας Παρίσης και η Άννα Τάσσου. Ο Βαγγέλης Μανιτάκης τερμάτισε 1ος στον αγώνα των καθηγητών και προσωπικού. Η Α’ Γυμνασίου είχε τις περισσότερες συμμετοχές με 134 μαθητές. Τo 1C/A είχε το μεγαλύτερο ποσοστό συμμετοχής, αφού 22 από τους 25 μαθητές συμμετείχαν στον αγώνα. Στο τέλος, το σχολείο συγκέντρωσε 3.200 ευρώ για τη ΜΕΡΙΜΝΑ σε μία ημέρα που έστειλε ένα δυνατό μήνυμα συμπαράστασης και έμπρακτης αλληλεγγύης.

3K run 6

3K run 7