![Ζωγραφιά για "χρυσό" μετάλλιο](/media/k2/items/cache/548d41fc70d47d3bf3dafd1fd364ee6b_XL.jpg)
Ζωγραφιά για "χρυσό" μετάλλιο
Με 907 συμμετοχές από όλη την Ελλάδα πραγματοποιήθηκε τον Μάρτιο ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Ζωγραφικής που έγινε στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του 9ου Ποσειδωνίου Ημιμαραθωνίου υπό την αιγίδα του Δήμου Παλαιού Φαλήρου. To θέμα του Διαγωνισμού ήταν: «Το τρέξιμο είναι παιχνίδι, είναι χαρά! Το τρέξιμο με την παρέα μας είναι μεγαλύτερη χαρά!». Οι μικροί συμμετέχοντες ζωγράφισαν ή σχεδίασαν εικόνες από το μάθημα της γυμναστικής και απο τη συμμετοχή τους σε αγώνα δρόμου. Η νεαρή μαθήτρια της Α' Γυμνασίου Βασιλική Ζιώγα του 1ου Γυμνασίου του Κολλεγίου Ανατόλια εεκπροσώπησε τη Θεσσαλονίκη και το σχολείο της καταφερνοντας να κατακτήσει την 1η θέση στην κατηγορία 9-14 ετών.