Διεθνείς και Πανελλήνιες διακρίσεις στο γκολφ για μαθητή μας

Σημαντικές διακρίσεις στο άθλημα του γκολφ σημείωσε ο μαθητής της Β΄ Γυμνασίου Αιμίλιος Φίλιππος Τσιρίδης το καλοκαίρι που μας πέρασε. Ο νεαρός πρωταθλητής κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία ΝΕΤ του 5ου Διεθνούς Ελληνικού Νεανικού Πρωταθλήματος (5th Hellenic International Junior Championship) που διεξήχθη τον Αύγουστο στη Γλυφάδα με τη συμμετοχή αθλητών από την Αίγυπτο, τη Βουλγαρία, τη Γαλλία, την Ελλάδα, την Ισπανία και την Κύπρο. Επίσης, τον Ιούλιο, στην Αθήνα, είχε αναδειχθεί στη 2η θέση GROSS του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Γκολφ 2019/ Hellenic Match Play Championship 2019 στην κατηγορία Παίδων. Ο Αιμίλιος ανήκει στην Ακαδημία Γκολφ της Aegean με έδρα το Κρητικό Γκολφ στη Χερσόνησο Ηρακλείου Κρήτης, απ' όπου και ξεκίνησε με προπονητή τον Χρήστο Νικόπουλο. O Αιμίλιος έχει ήδη μπει στην Εθνική ομάδα Γκολφ Εφήβων-Παίδων και αυτές τις ημέρες προπονείται για το Ελληνο-Κυπριακό Κύπελλο Φιλίας που θα πραγματοποιηθεί στην Πάφο στις 22 και 23 Σεπτεμβρίου 2019.

Θερμά συγχαρητήρια στον νεαρό μαθητή μας και του ευχόμαστε ακόμη περισσότερες διακρίσεις στο μέλλον.

rsz φωτο 2

rsz φωτο 5