![To #Μένουμε σπίτι προσεχώς σε βιβλίο](/media/k2/items/cache/5a1aac590fd7b5354acb61b0e5ac0db2_XL.jpg)
To #Μένουμε σπίτι προσεχώς σε βιβλίο
Ένας πρωτότυπος Λογοτεχνικός Διαγωνισμός συγγραφής μικρο-διηγήματος/ μικρο-αφήγησης με τίτλο #Μένουμε σπίτι θα διεξαχθεί αυτές τις ημέρες μέσω διαδικτύου από τις εκδόσεις Ωκεανός. Με τόπο αφήγησης το σπίτι μας, η συγγραφή αφορά μια σύντομη ιστορία που ο χρόνος της αφήγησής της, οι περιγραφές και οι διάλογοί της αφορούν στις ημέρες του Απριλίου – Μαΐου του 2020. Τα καλύτερα διηγήματα/αφηγήσεις θα εκδοθούν σε βιβλίο σε χρόνο που θα επιλέξει ο εκδοτικός οίκος. Ο καθηγητής του Κολλεγίου Ανατόλια Τάσος Αγγελίδης Γκέντζος, φιλόλογος και συγγραφέας με πολλά βιβλία στο ενεργητικό του, θα είναι ο Πρόεδρος της Κριτικής Επιτροπής.
Περισσότερες πληροφορίες για τον διαγωνισμό θα βρείτε εδώ.