Δράση του Welfare Club υπέρ των Παιδικών Χωριών και του Κοινωνικού Παντοπωλείου Θέρμης

Με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Γυμνασίου Ανατόλια και με τη συμμετοχή του Welfare Club, πραγματοποιήθηκε δράση των μαθητών και μαθητριών του Anatolia High School για την υποστήριξη του Παιδικού Χωριού SOS Πλαγιαρίου και του Ελληνικού Παιδικού Χωριού Φιλύρου. Η δράση αφορούσε στη συγκέντρωση τροφίμων, ειδών καθαριότητας και ατομικής υγιεινής.

Τα παιδιά του 1ου Γυμνασίου συγκέντρωσαν και παρέδωσαν είδη ρουχισμού για τα παιδιά των ωφελούμενων οικογενειών που συνδράμει το Κοινωνικό Παντοπωλείο του Δήμου Θέρμης.

Τα είδη παραδόθηκαν στις 4 Ιουνίου 2021 παρουσία του Προέδρου του Κολλεγίου Ανατόλια Δρα Πάνου Βλάχου και μελών του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.