Κυπελλούχος Ελλάδας στο σκι, μαθητής του Anatolia High School

Ο αθλητής Δημήτριος Κουκουμπής, μαθητής της Β΄ Γυμνασίου (2Β/Β) στο Anatolia High School, αναδείχθηκε κυπελλούχος Ελλάδας στο 1ο Κύπελλο Ελλάδος Χιονοδρομίας Αλπικών Αγωνισμάτων Παίδων - Κορασίδων.

Ο αγώνας διεξήχθη στις 22 και 23 Ιανουαρίου 2022 στο Εθνικό Χιονοδρομικό Κέντρο Βασιλίτσας από τον ΧΟΣ Γρεβενών, υπό την αιγίδα της ΕΟΧΑ (Ελληνική Ομοσπονδία Χειμερινών Αθλημάτων). Ο Δημήτρης αγωνίστηκε στην Τεχνική Κατάβαση (slalom). Σημειώνοντας τον ταχύτερο χρόνο αναδείχθηκε πρωταθλητής στην κατηγορία Παίδες 1 (αθλητές γεννημένοι το 2008 και 2009) στην οποία συμμετείχαν 43 αθλητές υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες με τη θερμοκρασία να αγγίζει τους -12 βαθμούς Κελσίου.

Koukoubis 2

Πολλά συγχαρητήρια στον Δημήτρη με πολλές ευχές για νέες διακρίσεις.