Δημήτρης Κουκουμπής: στην κορυφή των αλπικών αγωνισμάτων

Τη θέση του στην κορυφή της πανελλήνιας κατάταξης συνεχίζει να διατηρεί ο Δημήτρης Κουκουμπής, μαθητής του 2ου Γυμνασίου του Anatolia High School (τμήμα 2Β/Β).

O αθλητής και Κυπελλούχος Ελλάδας κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στο 2ο Κυπέλλο Ελλάδος Αλπικών Αγωνισμάτων Παίδων - Κορασίδων με διεθνή συμμετοχή. Ο Δημήτρης αγωνίστηκε στην τεχνική κατάβαση (slalom) στην κατηγορία Παίδες 1 (για αθλητές γεννημένους το 2008 και το 2009) όπου συμμετείχαν 64 αθλητές. Ο αγώνας διεξήχθη στις 26 Φεβρουαρίου 2022 στο Χιονοδρομικό Κέντρο Βίγλας-Πισοδερίου με οργανωτή τον ΣΟΧ Φλώρινας υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Χειμερινών αθλημάτων.

Συγχαρητήρια στον Δημήτρη και καλή επιτυχία στις επόμενες διοργανώσεις!

Koukoympis ski Martios