![Στην κορυφή της Ευρώπης η Ελένη-Μαρία Κιακίδου με την Εθνική Ομάδα Taekwon Do](/media/k2/items/cache/25f14b9d41ace6e75176d9a81e4377af_XL.jpg)
Στην κορυφή της Ευρώπης η Ελένη-Μαρία Κιακίδου με την Εθνική Ομάδα Taekwon Do
Μετά τα πανελλήνια μετάλλια ήρθε και η σειρά του χρυσού ευρωπαϊκού μεταλλίου για την Ελένη-Μαρία Κιακίδου, μαθήτρια της Γ΄ Λυκείου του Anatolia High School.
Η Ελληνίδα πανελληνιονίκης του Ταεκβοντό ITF κατέκτησε ως μέλος της Εθνικής Ελλάδος, δύο χρυσά μετάλλια στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Taekwon Do ITF στο Porec της Κροατίας στις αρχές Απριλίου. Η αθλήτρια συμμετείχε στα Ομαδικά Μάχης Νεανίδων 16-17 ετών και στα Ομαδικά Εναερίων Τεχνικών, Νεανίδων 16-17 ετών. Οι νίκες της συνέβαλαν στην πρωτόγνωρη επιτυχία της Εθνικής Ελλάδος Ταεκβοντό ITF, η οποία κατέκτησε την πρώτη θέση μεταξύ 29 χωρών στη γενική κατάταξη, για πρώτη φορά στην ιστορία της, και 52 χρυσά μετάλλια.
Συγχαρητήρια στην Ελένη-Μαρία και στην Εθνική ομάδα για τη μεγάλη επιτυχία!