Junior Drama Club: Τα δεινά και τα θαύματα του φλερτ!

Το Junior Drama Club, ο αγγλόφωνος θεατρικός όμιλος των Γυμνασίων του Κολλεγίου Ανατόλια, φέτος έχει τη χαρά να παρουσιάζει την κωμωδία του Brian D. Taylor The History of Dating.

Μια διασκεδαστική κωμωδία που μας ταξιδεύει μέσα από τα δεινά και τα θαύματα των γνωριμιών ανά τους αιώνες. Σε αυτό το έργο, ο καθηγητής Curio, ο οποίος ελπίζει να κερδίσει επιτέλους το βραβείο «Λέκτορας της Χρονιάς», με τη βοήθεια της πνευματώδους (και κρυφά ερωτευμένης μαζί του) συνεργάτιδας του καθηγήτριας Amore, ταξιδεύει το κοινό σε ένα ταξίδι στο χρόνο, ξεκινώντας από τη Λίθινη Εποχή και τελειώνοντας στη σύγχρονη εποχή, όπου οι άνθρωποι προτιμούν να φλερτάρουν χρησιμοποιώντας ψηφιακά μέσα παρά την επικοινωνία πρόσωπο με πρόσωπο. Η Αρχαία Ελλάδα, η Αποικιοκρατία, ο Μεσαίωνας, η Οργιώδης Δεκαετία του 1920 και η Έξυπνη Δεκαετία του 1950 είναι μόνο μερικοί από τους σταθμούς αυτού του περιπετειώδους και πολύ αστείου ταξιδιού, που τελειώνει με έναν εντυπωσιακό τρόπο: μια ανακεφαλαίωση με θέμα τα ραντεβού ταχύτητας!

Στην παράσταση συμμετέχουν 20 μαθητές και μαθήτριες της Β' και Γ' Γυμνασίου. Τη σκηνοθεσία έχουν αναλάβει οι καθηγητές Έλενα Παρίση και Κωνσταντίνος Κάτσος.

Παραστάσεις: 13, 14 & 15 Μαΐου 2022
Έναρξη παραστάσεων:  8:00 μ.μ.
Θέατρο Raphael Hall, Κολλέγιο Ανατόλια
Πληροφορίες: Γραφείο Εξωσχολικών Δραστηριοτήτων
τ. 2310398373 & 2310398328 (Δ-Π 08:30 - 15:00)

Δείτε παρακάτω φωτογραφίες από τις πρόβες, καθώς και την αφίσα της παράστασης:

juniordrama2022 1

juniordrama2022 2