Πανελλήνια διάκριση στο σκάκι για την Ιωάννα Καρυοφύλλη

Η μαθήτρια της Α΄ Γυμνασίου Ιωάννα Καρυοφύλλη (τάξη 1 Β/Β) αναδείχθηκε 3η στην κατηγορία της στο 20ο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Ανατολικής Θεσσαλονίκης που πραγματοποιήθηκε στις 8 Μαϊου. Η Ιωάννα προκρίθηκε στην ημιτελική φάση του Πρωταθλήματος που θα φιλοξενηθεί στις 15/5/2022 στα εκπαιδευτήρια Βασιλειάδη με τη συμμετοχή σχολείων της Δυτικής Θεσσαλονίκης και της Χαλκιδικής. Ταυτόχρονα, με τη διάκρισή της, έχει δικαίωμα να συμμετάσχει στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι, στην Αθήνα, στις 12 και 13 Ιουνίου 2022.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα, η Ιωάννα σημείωσε ακόμη μία σημαντική επιτυχία καθώς κατέλαβε την 4η θέση στα κορίτσια. Η Ιωάννα Καρυοφύλλη ισοβάθμησε στην 3η θέση, χάνοντας την στα κριτήρια ισοψηφίας.

Kariofili skaki 1

Συγχαρητήρια στην Ιωάννα και της ευχόμαστε νέες επιτυχίες στις επόμενες διοργανώσεις.