Το Κολλέγιο Ανατόλια ο μεγάλος νικητής του 4ου Hellenic Young Naturalists' Tournament
Οι απόλυτοι νικητές Gravitiz3

To Κολλέγιο Ανατόλια ήταν ο μεγάλος νικητής του 4ου Πανελλήνιου Young Naturalists’ Tournament που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη από τις 8 έως τις 10 Απριλίου 2023,  καθώς κατέκτησε ένα χρυσό και τέσσερα χάλκινα μετάλλια.

4HYNT medals

Στον φετινό διαγωνισμό συμμετείχαν 15 ελληνικές ομάδες και δύο από το Καζακστάν ως τιμώμενη χώρα.

4 HYNT 10

4 HYNT 9

Την 1η θέση και χρυσό μετάλλιο κέρδισε η ομάδα του Anatolia High School Gravitiz3 (Άννη Ζούντσα(c), Ελένη Τσαβδάρογλου, Ανθή Τσικουδή, Βασιλική Αυγέρη, Γρηγόρης Κασαπόπουλος, Γιώργος Ζιάκας).

4 HYNT Kravitz

Η ομάδα Finemen του σχολείου μας (Ανδριάννα Σολομωνίδου (c), Ιωάννα Πετρίδη, Τάσος Δουλγέρης, Γιάννης Ανδρεαδάκης, Ευτυχία Πανούση, Ερασμία Κανλή) κατέκτησε την 4η θέση και χάλκινο μετάλλιο.

Η ομάδα Little Einsteins (Θάλεια Χρηστίδου, Άννα Μαυρίδου, Βίλλυ Τζιάκα, Θάνος Κυριαζάκος, Δημήτρης Ορφανίδης και Βαγγέλης Κακοσίμος) κατέκτησε την 6η θέση και χάλκινο μετάλλιο.

4 HYNT 3

Η ομάδα KoroPi (Ντοντό Καλαϊτζή (c), Αριάδνη Ζάννη, Μάρα Κολοβού, Ιωάννα Δανάη Μεσσαριτάκη, Λήδα Αικατερινάρη και Κωνσταντίνος Κανακούδης) κατέκτησε την 7η θέση και χάλκινο μετάλλιο.

4 HYNT 4

Τέλος, η ομάδα Big Bang (Βασίλης Κοσματόπουλος (c), Μιχάλης Κοντούλης, Βενετία Βουλγαράκη, Έλενα Πενλίδη, Άρτεμις Ανδρικάκη και Σταύρος Βουτσάς) κατέκτησε την 9η θέση και χάλκινο μετάλλιο.

Συγχαρητήρια σε όλες μας τις ομάδες για τις διακρίσεις τους, καθώς και στους καθηγητές/τριές για την προετοιμασία τους.

Συγχαρητήρια, επίσης, και στην ομάδα Express Science Solutions (Αχιλλέας Κάτσος (c), Θεοδόσης Πεσματζόγλου, Θανάσης Δημητριάδης, Φίλιππος Αμοιρίδης, Κωνσταντίνος Αμοιρίδης και Στέλιος Δημητριάδης) για την προσπάθειά τους και την εξαιρετική τους εμφάνιση.

4 HYNT 1

Στα παρακάτω link μπορείτε να δείτε τη βράβευση με το χρυσό μετάλλιο της ομάδας του Anatolia High School Gravitiz3

Στα παρακάτω links μπορείτε να δείτε την Τελετή Έναρξης (1ο) και τον τελικό αγώνα με την τελετή λήξης (2ο)

• 4th Hellenic Young Naturalists' Tournament 2023 | Opening ceremony