Το Aegean Tournament 2023 ξεκινά!

Το Aegean Tournament επιστρέφει δυναμικά στο Κολλέγιο Ανατόλια! Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν από τις 30 Νοεμβρίου έως τις 3 Δεκεμβρίου 2023.

744 αθλητές και αθλήτριες από 14 σχολεία της Θεσσαλονίκης, της Αθήνας και της Λάρισας θα διαγωνιστούν στο μπάσκετ, το ποδόσφαιρο και το βόλεϊ.

Οι αγώνες διεξάγονται στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Ανατόλια και στο κλειστό Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πανοράματος.

Οι τελικοί θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2023 από τις 09:00 έως τις 13:30 στο κλειστό γυμναστήριο του σχολείου καθώς και στο Alumni Field.

Δείτε το πρόγραμμα των αγώνων εδώ.